فابیر
fabir بتن - ملات - شات کریت
 
 
 
فارسی العربیه English Turkey
فابیر تولید کننده محصولات بتن  

فوق روانساز بتن یا سوپر روانساز بتن - Fabcrete 102

فوق روانساز بتن یا سوپر روانساز بتن - Fabcrete 102

High Range Water Reducer & Superplasticizer


شرح فوق روانساز بتن یا سوپر روانساز بتن - Fabcrete 102:

فوق روانساز بتن روان کننده بتن Fabcrete 102 (سوپر روانساز بتن) یک مواد افزودنی بتن فوق روانساز اصلاح شده نسل سوم ميباشد كه بر اساس تكنولوژی توليد پليمرها با درجات بالای پليمريزاسيون و وزن مولكولی مشخص توليد گرديده است.
بر اساس آخرين تحقيقات و يافته های علم كاربردی در بتن پس از پروسه پليمريزاسيون، خالص سازيهای شيميايی عمده ترين نقش را در بهبود خواص اين مواد به عنوان مواد افزودني بتن خواهند داشت كه در توليد فوق روانساز بتن Fabcrete-102 (سوپر روانساز بتن) به آن توجه ويژه گشته و اين امر باعث شده تا Fabcrete-102 نسبت به مواد با پايه مشابه متمايز گردد.
در توليد فوق روانساز بتن Fabcrete-102 موكداً به رعايت الزامات ASTM-C494 و استاندارد 2930 ايران تاكيد شده است. فوق روانساز بتن Fabcrete-102 (سوپر روانساز بتن) بر اساس آيين نامه ASTM-C494 در رده Type-G قرار دارد.


موارد کاربرد فوق روانساز بتن یا سوپر روانساز بتن - Fabcrete 102:

فوق روانساز بتن Fabcrete-102 (سوپر روانساز بتن) به عنوان يك افزودنی فوق روانساز و كاهش دهنده ممتاز آب بتن برای كسب روانی و مقاومت بالا استفاده می شود و بکارگیری سوپر روانساز بتن برای کاهش نسبت آب به سیمان و در نتیجه افزایش مقاومت فشاری و سایشی بتن موثر است و همچنين در موارد زير كاربرد دارد:
- بتن آماده با مسافتهای حمل طولانی
- بتن ريزی در هوای گرم
- بتن حجیم
- بتن خود تراز و بتن خود متراكم شونده
- بتن ريزی برای مقاطع با آرماتورهای متراكم
- بتن های ميكروسيليسی
- كف های سخت صنعتی


مزایای فوق روانساز بتن یا سوپر روانساز بتن - Fabcrete 102:

- افزايش بسيار زياد مقاومت فشاری بتن در سنين مختلف در يك كارايی ثابت با كاهش نسبت آب به سيمان

- كاهش ميزان سيمان مصرفی برای كسب مقاومت يكسان:
بر اساس تجربيات كارگاهی و آزمايشگاهی امكان كاهش سيمان مصرفی در هر متر مكعب برای بتن های با رده مقاومتی مختلف توسط ماده فوق روانساز بتن Fabcrete-102 (سوپر روانساز بتن) به شرح زير بدست آمده است:

- افزايش روانی بتن بدون افزايش ميزان آب به سيمان

مقادير داده شده بر حسب تجربيات به دست آمده از مصالح، شرايط مصرف، نوع سيمان و وضعيت آب و هوای مناطق مختلف متوسط گيری شده و بديهی است كه نتايج آزمايش در شرايط ويژه هر كارگاه مقدار دقيق مصرف مواد افزودنی در هر متر مكعب را تعيين خواهد كرد.


مشخصات فنی فوق روانساز بتن یا سوپر روانساز بتن - Fabcrete 102:

رنگ: مايع قهوه ای تيره
وزن مخصوص: ~1.18
ميزان كلر: ندارد
نقطه اشتعال: ندارد
نقطه انجماد: صفر درجه سانتيگراد


مقدار مصرف فوق روانساز بتن یا سوپر روان کننده بتن - Fabcrete 102:

بهترين دز مصرف فوق روانساز بتن Fabcrete-102 (سوپر روانساز بتن) برای كسب مشخصات خاص با انجام سلسله آزمايشات مختلف در شرايط كارگاهی تعيين می شود.
ميزان معمول مصرف از 0.5 كيلوگرم الی 1.5 كيلو گرم در هر 100 كيلو گرم از مواد سيمانی بتن می باشد.
جهت استفاده خارج از دز معمولی با مسئولين فنی شركت فابير تماس حاصل نماييد.


اختلاط:

این فوق روانساز بتن (سوپر روانساز بتن) در هنگام اختلاط بتن يا پس از اختلاط كامل بتن به مخلوط اضافه شود. امكان اضافه كردن مواد افزودنی به آب بتن نيز وجود دارد ولی در شرايطی كه فاصله زمانی ساخت و ريختن بتن زياد باشد پيشنهاد ميشود Fabcrete-102 به صورت دو مرحله ای با مشورت مسئولين فنی شركت به بتن اضافه شود.


بسته بندی فوق روانساز بتن یا سوپر روانساز بتن - Fabcrete 102:

این فوق روانساز بتن (سوپر روانساز بتن) به صورت مايع در گالنهای 20 ليتری يا در بشكه های 220 ليتری موجود ميباشد. در صورت سفارش مشتری در بسته بندی خاص يا بدون بسته بندی در تانكر قابل تحويل خواهد بود.


طریقه نگهداری فوق روانساز بتن یا سوپر روانساز بتن - Fabcrete 102:

فوق روان ساز بتون Fabcrete-102 (سوپر روانساز بتن) بايد در دمای بالاتر از صفر درجه سانتيگراد نگهداری شود و در صورت يخ زدگی مواد افزودنی حتماً نسبت به هم زدن و همگن كردن آن تحت توصيه های نماينده فنی فابير اقدام شود. در صورت نگهداری فوق روان ساز بتون Fabcrete-102 (سوپر روانساز بتن) در دمای بين 5 الی 37 درجه سانتيگراد بجز هم زدن قبل از مصرف، نياز به اعمال ملاحظات خاصی به مدت 20 ماه از تاريخ ساخت مواد افزودنی نمی باشد.


نکات ایمنی فوق روان ساز بتون یا سوپر روانساز بتن - Fabcrete 102:

فوق روان ساز بتون Fabcrete-102 (سوپر روانساز بتن) به هيچ عنوان نبايد با چشم تماس پيدا كند. بنابراين استفاده از عينك ايمنی جهت پيشگيری از تماس با چشم توصيه ميگردد. از تماس مواد افزودنی بتن با پوست خصوصاً تماس مداوم جلوگيری كنيد و حتی المقدور در هنگام كار از دستكش استفاده نماييد. در صورت تماس مواد افزودنی بتن با چشم، چشم را با آب فراوان و خنك شستشو داده و به پزشك مراجعه كنيد. در صورت تماس با پوست آن را با آب و صابون بشوييد و در صورت بروز حساسيت با پزشك مشورت كنيد.


روان ساز بتنروان کنندهروان کنندهروان ساز


تصاویر بتنی


بازگشت

 
 
 
ورود به سايت ثبت نام کاربر