فابیر
fabir بتن - ملات - شات کریت
 
 
 
فارسی العربیه English Turkey
فابیر تولید کننده محصولات بتن  

بتن ریزی در هوای سرد - ضدیخ بتن مسلح بدون کلراید در بتن ریزی در هوای سرد

بتن ریزی در هوای سرد - ضدیخ بتن مسلح برای بتن ریزی در هوای سرد

اهداف مصرف مواد افزودنی بتن در بتن ریزی در هوای سرد :

  • جلوگیری از خسارت به بتن ناشی از یخ زدگی در زمان های اولیه که قرار است در بتن ریزی در هوای سرد استفاده شود.
  • اطمینان از رشد قدرت و مقاومت مورد نیاز بتن جهت بتن ریزی در هوای سرد
  • نگه داری از شرایط مطلوب برای بهبود استحکام بدون استفاده از گرمای اضافی در زمان بتن ریزی در هوای سرد
  • کنترل تغییر دمای سریع در بتن به منظور جلوگیری از ترک خوردگی در بتن ریزی در هوای سرد
  • فراهم سازی محافظت دائمی از ساختار بتن در بتن ریزی در هوای سرد

بتن ریزی در هوای سرد

بتن ریزی در هوای سرد - ضد یخ بتن مسلح بدون کلراید (Fabantifz-RE-350) :

ضد یخ بتن مسلح بدون کلراید RE-350 اپتيمايز شده ترين ضد يخ بتن مسلح از نظر اقتصادی در محصولات فابير می باشد كه در محدوده دمايی بين 0 تا 8-˚c با كمترين هزينه قابل مصرف است. گرچه اين افزودنی ضد يخ بتن مسلح تا 10 -˚c نيز مورد استفاده قرار گرفتند، ولی پيشنهاد می گردد با توجه به غير قابل پيش بينی بودن شرايط محيطی برای محدوده دمايی 8˚c- تا 15 ˚c- از محصولات ديگر فابير از جمله ژل های ضديخ بتن استفاده گردد. ضد یخ بتن RE-350 یک افزودنی بدون کلراید و بر پایه ترکیبات نیتروژنی میباشد ، بکار بردن مواد نیتروژنی و کلسیم نیتروژنی در ضدیخ بتن مسلح با استناد به منابع علمی بعنوان موادی که بازدارنده خوردگی میباشند نیز مطرح شده است، بر خلاف مواد پایه کلرایدی که مصرف آنها موکداً از طرف منابع علمی و استانداردها در بتن مسلح منع گردیده است.

کاربردهای ضد یخ بتن بدون کلراید در بتن ریزی در هوای سرد:

انواع سازه های بتنی مسلح در شرایط بتن ریزی در هوای سرد برودت محيطی حداكثر 10- ˚c
توجه:
علیرغم کمک این ضدیخ بتن و تمامی انواع ضدیخ های بتن مسلح بدون کلراید به بتن ریزی در هوای سرد، رعایت الزامات و رعایت شرایط آیین نامه ای نباید فراموش شود. باید به خاطر داشته باشید مصرف ضدیخ بتن فقط یک اقدام تکمیلی است و نباید تمهیدات بتن ریزی مانند کیورینگ و دیگر عوامل توجیه شده برای بتن ریزی در مناطق سرد سیر را از چشم دور داشت .در صورت نیاز به مشاور میتوانید با متخصصین فابیر در این رابطه مشاوره نمایید.
بتن ریزی در هوای سرد

مزایای ضد یخ بتن مسلح بدون کلراید در بتن ریزی در هوای سرد :

این ضدیخ بتن بدون کلراید بر اساس بهترین مواد معرفی شده علمی-صنعتی برای بتنهای مسلح ساخته شده و با حداکثر غلظت باعث میشود با کمترین میزان مصرف به نتیجه مطلوب، بدون عوارض جانبی نزدیک شوید.درساخت این ضدیخ بتن مسلح بدون کلرایدبه هیچ عنوان از مواد کلرایدی کمک گرفته نشده، ولی در فرمولاسيون اين ماده غلظت مواد مؤثر به شكلی طراحی گرديده كه در مواجه با شرايط نگهداری تا 10˚c- نيز اين ماده منجمد نگردد قابليت مصرف خود را از دست ندهد.

بسته بندی ضد یخ بتن RE-350 :

ضدیخ بتن بدون کلراید Fabantifz-RE-350 در گالنهای با وزن ناخالص 20 کیلوگرمی آماده تحویل است و این ضدیخ بتن در صورت نیاز به صورت فله یا هر شکلی که مشتری نیاز دارد تحویل خواهد شد.

دستورالعمل مصرف ضدیخ بتن مورد استفاده در بتن ریزی در هوای سرد:

این ضدیخ بتن را به میزان 2% الی 5 % وزن سیمان مصرفی به بتن در هنگام ساخت اضافه فرمائید در صورتی که خواسته باشید میتوانید این ضدیخ بتن بدون کلراید را قبل از مصرف بتن به تراک میکسر اضافه فرمائید که در این صورت حتماً باید میزان مصرف ضدیخ بتن را از آب مصرفی در بچینگ کاسته باشید ،تا میزان آب به سیمان طرح اختلاط تغییر ننماید. میزان مصرف مواد افزودنی ضدیخ بتن Fabantifz-RE-350 گذر از دمای محیط و عیار سیمان مصرفی به خصوصیات سیمان مصرفی وابستگی زیادی دارد ولی جهت یک راهنمائی ابتدائی در شروع تست های مربوطه می توان از جدول زیر کمک گرفته شود.

محدوده دما میزان مصرف برحسب در صد وزن سیمان
عیار 300 عیار 350 عیار 400
0 تا 2 - 3% 2.5% 2%
2- تا 5 - 4% 3.5% 2.5%
5 - تا 10- 5% 4.5% 4%

بازگشت
 
 
 
ورود به سايت ثبت نام کاربر