فابیر
fabir بتن - ملات - شات کریت
 
 
 
فارسی العربیه English Turkey
فابیر تولید کننده محصولات بتن  

بتن رنگی - ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن

بتن رنگی - ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن

Modified Silicafume Gel Colored

شرح ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن برای ساخت بتن رنگی:

 برنگ بتنتن بعنوان مصالحی مدرن، مقاوم، پردوام و سازگارترین مصالح نسبت به دیگر مصالح جایگزین (  فولاد ، چوب و ... ) در عصر حاضر جایگاه ویژه و پر مصرفی را به خود اختصاص داده، رنگ بتن خاکستری،رنگ بتن که در اوایل رقابت این مصالح با دیگر مصالح به حدی جلوه گریک سازه محکم و پر دوام  در اذهان جا افتاده بود که عده کثیری از معماران و طراحان ساختمانی نمایش بتن اکسپوز یا بتن نمایان را در سازه های خود با همان رنگ و رخسار خاکستری نه تنها به عنوان مظهری از دوام و استحکام و اطمینان یافته بودند، بلکه بعنوان مصالحی مدرن از نمایش آن در نما و تزئینات به عنوان طرحی نو احساس تمایز را به استفاده کنندگان القاء می کردند ( مثل سازه بتنی وزارت کشور در تهران ). به مرور با عمومیت یافتن مصرف بتن در ابنیة معماران برای ایجاد تمایز بین سازه های خود دیگر نمایش سطوح خاکستری را نمی توانستند مطرح نمایند لذا تفکر ایجاد تنوع در بین خود سازه های بتنی شکل گرفت. این ایجاد تمایز از رنگ بتن نیز آغاز گردید. ولی متأسفانه تأثیر فنی و شیمیایی رنگها در بتن به اندازة تمایل به تنوع رنگ، مورد توجه واقع نشد.

رنگهای مورد مصرف در بتن بعضاً باعث کاهش شدید دوام و مقاومت بتن گردید حتی مزیت های مهم رقابتی بتن مثل سلامت و محیط زیست انسانها هم گاهاً تهدید گردید.
جالب اینکه در مواردی این رنگ وسوسه برانگیز، باعث از ریخت و قیافه افتادن بتن ها هم گردید، چرا که عوامل محیطی مثل اشعه خورشید، گذر زمان و ... گرچه نمای خاکستری رنگ اصیل بتن را دچار خدشه نمی کرد، ولی بتن های رنگی مطالعه نشده را شدیداً دچار بد رنگی و بد قیافگی نیز نموده بود.
شرکت فابیر با توجه به دردست داشتن ثبت اختراع ژل میکروسیلیس که رزومه بسیار موفقی را در بتنهای مهم صنعتی و حساس از خود بجاگذاشته با توجه به کاربرگهای موجود در تکمیل اختراع ژل میکروسیلیس که مرتبط با تکمیل اختراع ژل میکروسیلیس در بتن های تزئینی می باشد. با تکنولوژی کاملاً جدید موفق به تولید ژل های میکروسیلیس رنگی نموده است.
این ژل های میکروسیلیس رنگی بر خلاف رنگهای پودری در بتن نه تنها باعث کاهش مقاومت و دوام در بتن نخواهد شد، بلکه این ژلهای رنگی بتن باعث افزایش شدید دوام و مقاومت و استحکام در بتن می گردند.


موارد کاربرد ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن برای ساخت بتن رنگی:

- انواع سازه های بتن مسلح و غیر مسلح با نمای اکسپوز.
- انواع قطعات بتنی پیش ساخته که به روش قالب های لاستیکی و با سیستم ویبره تولید می گردند.
- انواع موزائیک های ویبره بتنی.
- در انواع قطعات پیش ساخته تولید شده تحت فشار و پرس می توان از این ژل میکروسیلیس رنگی بتن استفاده کرد.
- انواع کفهای بتنی که نیاز به سطوح رنگی با سایش کنترل شده دارند.
- انواع سازه های آب بند، رنگی مثل استخرها که نیاز است بتنی رنگی و آب بند داشته باشند، بدون نیاز به تجدید رنگ و با اطمینان از آب بند بودن جسم بتن این ژل میکروسیلیس رنگی بتن استفاده می شود.


مزایا و برجستگی های ویژه ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن برای ساخت بتن رنگی:

رنگ بتن حاصل شده توسط این ژل میکروسیلیس رنگی بتن از ثبات، یکنواختی و درخشش پایداری برخوردار است، آب بند نمودن و ضد نفوذ شدن بتن با استفاده از این ژل ها، افزایش خاصیت ضد سائیدگی، افزایش مقاومت های فشاری، کششی، خمشی، کاهش توان حمله عوامل مهاجم مثل یون کلروسولفات در بتن های حاوی ژل های میکروسیلیس رنگی بتن و کاهش ضریب وارفتگی، افزایش مقاومت الکتریکی بتن حاوی ژل میکروسیلیس رنگی بتن نسبت به بتن رنگی حاوی پودر رنگ ، سادگی در استفاده و عدم ایجاد مشکلات بهداشتی که پودر رنگ برای کارگران ایجاد می کرد، از مزیت های رقابتی این محصول جدید می باشد.


بسته بندی ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن برای ساخت بتن رنگی :

ژل های میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن در بسته بندی های سطل و کیسه قابل تحویل است. سطل های ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن این نوع محصول به صورت 30kg، 15kg قابل تحویل می باشد. و کیسه های ضد نفوذ این ژل های میکروسیلیس رنگی بتن هم که با تکنولوژی ابتکاری شرکت فابیر باعث کاهش قیمت تمام شده و راحتی مصرف کلیه محصولات ژل شکل این شرکت گردیده به صورت 30kg، 15kg موجود است.


مشخصات ظاهری ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن برای ساخت بتن رنگی :

حالت ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن: در حالت سکون ژله ای و پس از تکان دادن مایع.
رنگ ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن: قرمز، سبز، زرد، سفید، نارنجی و ... .
وزن مخصوص ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن:
- قرمز: حدوداً 2/1
- سبز: حدوداً 1/6
میزان کلراید ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن: در حد صفر (( بسیار کمتر از حد مجاز استاندارد )).
نیترات ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی: در حد صفر.
نقطه انجماد: کمتر از صفر درجه سانتیگراد.
نقطه اشتعال: ندارد


دستورالعمل مصرف ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن برای ساخت بتن رنگی :

این ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن را به میزان 4% الی 8% وزن سیمان مصرفی به بتن اضافه فرمایید. ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن را می توان در هنگام ساخت بتن در بچینگ یا خلاطه و یا میکسر اضافه نمود. در صورت اضافه نمودن ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن در تراک میکسر باید از اختلاط کامل آن در بتن اطمینان حاصل کرد. مطابق تجربیات کارگاهی اختلاط ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی در تراك ميكسر با دور اختلاط، 2 الی 5 دقيقه زمان نياز دارد. برای حصول بهترين نتيجه گاهی ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن در كارگاهها به صورت دو جزئی مصرف شده كه نتيجه بسيار بهتری مشاهده گرديده بدين ترتيب كه قسمتی از ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن در بچينگ و قسمتی هم به عنوان دُز يادآوری حدود 5 دقيقه قبل از مصرف به تراك ميكسر اضافه گرديده است.


عوارض مصرف كمتر يا بيشتر از ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن برای ساخت بتن رنگی:

مصرف کمتر از 4% ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن باعث عدم ظهور قدرت واقعی ایجاد روانی و کاهش آب، تأثیر کمرنگ شدن رنگ مورد نظر در بتن ، افت سریعتر خاصیت روانی و کاهش قدرت میزان جذب آهک آزاد و پایین آمدن نسبی کلیه خواص ذکر شده برای بتن حاوی ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن خواهد شد.
مصرف بیش از 8% وزن سیمان مصرفی از ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن در بتن و ملات می بایست با آزمایشات قبلی و حتی المقدور با هماهنگی بخش فنی شرکت فابیر صورت گیرد.


نکات ایمنی ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن برای ساخت بتن رنگی:

ژل میکروسیلیس اصلاح شده رنگی بتن قابل اشتعال نبوده و سلامتی كاربران را به مخاطره نمی اندازد. ولی ترشحات احتمالی آن را،خصوصاً در چشم بايد سريعاً با آب سرد شست. بر اساس پروتكل های بين المللی ايمنی برگه MSDS قابل ارائه ميباشد و مطالعه آن توصيه می گردد.


بازگشت

 
 
 
ورود به سايت ثبت نام کاربر