فابیر
fabir بتن - ملات - شات کریت
 
 
 
فارسی العربیه English Turkey
فابیر تولید کننده محصولات بتن  

شات کریت - بتن پاششی - افزودنی بتن شات کریت نوع Fabshot - HPS

شات کریت - بتن پاششی - افزودنی شات کریت با کارایی بالا

Admixture for High perfermance 


شات کریت  - بتن شاتکریت چیست:

شات کریت یا بتن پاششی فرایندی است که در آن بتن با فشار و سرعت بالایی روی سطح مورد نظر پاشیده می شود تا یک لایه متراکم ، مستحکم و مقاوم ایجاد گردد . شات کریت یا بتن پاششی شامل دو نوع خشک و مرطوب است . در حقیقت شات کریت را می توان به عنوان بتن یا ملاتی که از طریق لوله های لاستیکی و با فشار هوای فشرده و با سرعت زیاد به سطح مورد نظر پاشیده می شود ، تعریف کرد .

در سال 1914 میلادی ، برای اولین بار واژه شات کریت در معدنی در کشور امریکا مورد استفاده قرار گرفت . پس از آن سیستمی برای پوشش سطوح سنگ ها در برابر هوازدگی بکار گرفته شد . در سال 1930 واژه شات کریت از طرف انجمن مهندسین راه و ساختمان بکار برده شد و تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است .


شات کریت - افزودنی بتن پاششی - بتن شاتکریت (Fabshot-HPS):

ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی) Fabshot _HPS ماده ای بر پایه مواد افزاینده استحکام بلند مدت و کوتاه مدت و آب بند کننده بتن پاششی می باشد که با ایجاد لزجت کافی و وجود الیاف مسلح کننده دیسپرس شده نه تنها ضریب بازگشت بتن پاششی را کاهش می دهد بلکه از ایجاد ترکهای احتمالی در بتن پاشیده شده جلوگیری می نماید و از رشد ترکها نیز که به دلایل مختلفی می تواند در بتن حادث شود جلوگیری می نماید همچنین این ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) موجب کاهش خطرات ناشی از تغییرات سریع دما و کاهش زمان لازم جهت نگهداری و محافظت از بتن میگردد . افزایش دمای هیدراتاسیون و کاهش خطر یخ زدگی بتن پاششی از خواص اثر بخش دیگر این ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) بوده و افزایش شدید مقاومت بتن و استحکام فشاری، کششی، خمشی بتن و مقاومت بتن در مقابل نفوذ آب، یون کلر و کربوناسیون بتن که در تونل ها تهدید مهمی برای بتن اکسپوز شناخته شده از جمله مزایای استفاده از این ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) تخصصی می باشد.

موارد کاربرد ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) Fabshot-HPS:

1. در بتن پاششی یا شات کریت این ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) موثر می باشد.
2. بتن ریزی در سطوح شیب دار
3. استفاده در محل هایی که امکان قالب بندی وجود ندارد
4.در مسدود نمودن سریع درزهای بتن درمحل نفوذ آب ، این ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) کاربرد دارد.
5. افزایش چسبندگی بتن
6. تقویت سازه های بتنی و انجام کارهای ترمیمی در سازه های بتنی
7. این ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) تثبیت بدنه کانال ها ، تونل ها، آب روها ،خاکریزها و گودبرداری ها میگردد.
8. بهترین گزینه جهت لاینینگ دائم تونل هایی که در محاسبات نیاز به لاینینگ ثانویه ندارند.
9. بتن شات کریت تولید شده توسط ماده افزودنی Fabshot-HPS برای استفاده در پمپ شات کریت بسیار مناسب می باشد و برگشت پذیری بتن شات کریت پاشیده شده توسط پمپ شات کریت را کمتر میکند.Fabshot-HPS باعث کم شدن استهلاک پمپ شات کریت و افزایش عمر پمپ شات کریت میشود.

شات کریتشاتکریت

مزایای ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) Fabshot-HPS:

  • کاهش ریزش مصالح
  • سهولت اجرای سقفهای قوسی شکل وانحنا دار
  • افزایش چسبندگی بتن
  • افزودنی شاتکریت باعث آب بندی سطوح و مسدود کردن سریع درزها می شود.
  • کاهش ضخامت لاینینگ نهایی و عدم نیاز به قالب بندی در تونل ها برای طرح هایی که تصمیم به استفاده از یک بتن پاششی به کمک ماده افزودنی بتن شاتکریت ( بتن پاششی ) Fabshot_HPS بدون نیاز به لاینینگ ثانویه گرفته می شود.

مشخصات فنی ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) Fabshot-HPS:

رنگ: خاکستری
شکل ظاهری: پودر

مقدار مصرف ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) Fabshot-HPS:

بر حسب عیار بتن ، نوع سیمان مصرفی، زمان گیرش لازم و دمای محل اجرا به مصـرف 5 % الــی 10 % وزن سیمان مصرفی به عنوان ماده زود گیر شات کریت و به میزان 1 الی 5 درصد به عنوان عامل حرارت زا در شرایط سردسیر برای کمک به افزایش حرارت درونی و به عنوان ضد یخ شات کریت توصیه می گردد. برای بدست آوردن میزان دقیق مصرف ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) Fabshot_HPS از راهنمائی های کارشناسان فنی فابیر استفاده شود، تا بهترین نتیجه حاصل گردد.
در روش خشک سیمان و مصالح سنگی و پودر شات کریت با یکدیگر مخلوط و به وسیله فشار باد به شیلنگ پاشش هدایت می شوند و در خروجی شیلنگ آب به آن اضافه می گردد.

بسته بندی ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) Fabshot-HPS:

ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) Fabshot_HPS در کیسه های 5، 10 و15 کیلوگرمی و یا بسته بندی مورد نظرشما قابل تحویل است.

طریقه نگهداری ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) Fabshot-HPS:

ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) Fabshot_HPS در محیط خشک و سرپوشیده و در بسته بندی اولیه و دور از هوا و تابش مستقیم و طولانی مدت نور خورشید و یخبندان تا یکسال می توان نگهداری کرد.

نکات ایمنی ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) Fabshot-HPS:

ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) شدیداً قلیایی است و تماس این ماده افزودنی بتن Fabshot_HPS با پوست و خصوصاً چشم مضر است،تنفس پودر این ماده افزودنی بتن شاتکریت ( بتن پاششی ) روی سیستم بدن تاثیر منفی دارد ، خوردن و بلعیدن این ماده افزودنی بتن نیز شدیداً خطرناک است لذا هنگام کار با این ماده افزودنی بتن شات کریت ( بتن پاششی ) استفاده از ماسک مناسب ،عینک و دستکش الزامی است .

بازگشت

 
 
 
ورود به سايت ثبت نام کاربر