فابیر
fabir بتن - ملات - شات کریت
 
 
 
فارسی العربیه English Turkey
فابیر تولید کننده محصولات بتن  

ضد یخ بتن مسلح Super Gel antifz – 1

ضد یخ بتن مسلح

و ماده یخ زدای سطوح بتنی

((بدون هیچگونه عوارض جانبی برای بتن مسلح ))

Super Gel antifz – 1


شرح ضد یخ بتن مسلحSuper Gel antifz – 1  :

Super Gel antifz – 1  ضد یخی است بر پایه مواد نیتروژنی و غیر کلرایدی. این محصول نه تنها از نظر فنی و اقتصادی بهینه شده ترین ضدیخ بتن مسلح می باشد. بلکه از نظر بسته بندی نیز با توجه به شرایط تحریم های جدید و بالا رفتن بی رویه قیمت بسته بندی گالن به علت انتخاب بسته بندی کیسه ای، اقتصادی ترین نوع ضد یخ بتن مسلح می باشد. بعلاوه بسته بندی این محصول به شکلی است که استفاده از آن در شرایط دشوار سردسیری بسیار آسان می نماید.

 Super Gel antifz – 1  تنها محصول ضد یخ بتنی می باشد که حتی تا دمای °C 17-   به مدت 24 ساعت دچار یخ زدگی نشده است. این ضدیخ را مناسب ترین گزینه فنی و اقتصادی برای بتن ریزی در شرایط سرد سیر حتی تا دمای °C 15  است.

اما بدیهی است در این دما برای بتن ریزی تمامی تمهیدات بتن ریزی در مناطق سردسیر می بایست رعایت شود و ضدیخ تنها یک اقدام تکمیلی است که سرعت یخ زدگی بتن تازه را نسبت به بتن بدون ضدیخ کاهش می دهد و لذا خطرات تاخیرات ناخواسته در تمهیدات مرتبط با بتن ریزی در هوای سرد را کاهش می دهد.

این ماده به عنوان ماده یخ زدای سطوح بتنی که هیچگونه عوارض جانبی برای سطوح بتنی نخواهد داشت نیز شناخته شده است.

 

مشخصات فني :

 -        ظاهر : ژل فرم                    

-        رنگ : طوسي تيره                           

-        چگالي : 55.1 ~  1.50

 

کاربردها:

 -        انواع سازه های بتن مسلح در شرایط بتن ریزی در هوای سرد با برودت محیطی حد اکثر تا °C 15  

-        بعنوان ماده یخ زدای بدون عوارض جانبی دراز مدت بر روی بتن مسلح، همراه با شن و ماسه

توجه:

علیرغم کمک این ضد یخ و تمامی انواع ضد یخها به بتن ریزی در مناطق سردسیر، رعایت الزامات         بتن ریزی در هوای سرد و رعایت شرایط آیین نامه ای نباید فراموش شود. باید به خاطر داشته باشید مصرف ضد یخ فقط یک اقدام تکمیلی است و نباید تمهیدات بتن ریزی مانندکیورینگ و دیگر عوامل توجیه شده برای بتن ریزی  در مناطق سرد سیر را از چشم دور داشت .در صورت نیاز به مشاور میتوانید با متخصصین فابیر در این رابطه مشاوره نمایید.

مزایا:

نه تنها این سوپر ژل  بر اساس بهترین مواد معرفی شده علمی-صنعتی برای بتنهای مسلح ساخته شده و با حداکثر غلظت باعث میشود با کمترین میزان مصرف به نتیجه مطلوب، بدون عوارض جانبی نزدیک شوید بلکه با استفاده از مواد نانوکلوئیدی که باعث می شود ساختار ژل از حالت مایع به حالت ژل تغییر یابد به مزایای ویژه به شرح ذیل برای این ضدیخ دستیابی حاصل گردیده است:

1-     در ساخت این ضدیخ حداقل میزان آب مصرف گردیده و بجای آن از مواد نانو کلوئیدی مؤثر در افزایش مقاومت یخ زدگی بتن تازه و بتن ساخته شده استفاده گردیده است.

2-    امکان بسته بندی کیسه ای برای محصول غیر مایع حاصل گردیده است.

3-    محصول ژل حاصل قبل از مصرف تا °C 17  دچار یخ زدگی نمی شود و قابلیت مصرف آن بدون تمهیدات ویژه نگهداری، باقی می ماند.

4-    چون تمامی مواد سازنده سوپر ژل با بتن سازگار بوده و اثر منفی در مقاومت بتن و دوام بتن ندارد و کاملاً اثرات آن مثبت است لذا مصرف این ضدیخ حتی درحد 25% وزن سیمان مصرفی نیز مجاز است، در این صورت با توجه به محدودیت مصرف مواد افزودنی طبق بعضی از آیین نامه ها به میزان 5% سیمان مصرفی، به علت قالب بودن مواد سیمانی در داخل ساختار این ژل برای توجیه مصرف بالای 5% می توان این ضد یخ را ماده سیمانی ضدیخ نامیده و از مصرف بالای 5% آن به شرط متقاعد شدن مشاور دفاع نمود ولی به هر حال براساس آزمایشات انجام شده، در نظر گرفتن ساختار مواد اولیه این ژل ، مصرف آن حتی تا 25% وزن سیمان مصرفی نه تنها اثر منفی در مقاومت و دوام بتن نداشته بلکه اثر مثبت در دوام دراز مدت بتن و مقاومت بتن داشته ، بعلاوه مصرف میزان 25% از این محصول در یک آزمایش طراحی شده در شرکت فابیر زمان یخ زدگی بتن را تا 3 ساعت نسبت به بتن شاهد به تاخیر انداخته است.

5-   درساخت این ضد یخ به هیچ عنوان از مواد کلرایدی کمک گرفته نشده است.

6-   این ماده علاوه بر کاربرد به عنوان ضد یخ، به عنوان ماده یخ زدا هم می تواند مورد مصرف قرار گیرد و ماده یخ زدای مذکور به هیچ عنوان اثری بر روی دوام بتن یخ زدایی شونده ندارد.

به دلیل خاصیت چسبندگی و نیمه مایع بودن ( حالت ژل و خمیری ) امکان اجرا روی سطوح قائم به عنوان ماده یخ زدا قبل و بعد از یخ بندان را دارد.

بسته بندی:

سوپر ژل در كيسه هاي  12.5 کیلوگرمی آماده تحویل است و در صورت نیاز به صورت فله یا هر شکلی که مشتری نیاز دارد تحویل خواهد شد.

 

دستورالعمل مصرف:

الف- به عنوان ضدیخ بتن مسلح:

به میزان 1% الی5% وزن سیمان مصرفی به بتن در هنگام ساخت اضافه فرمائید در صورتی که خواسته باشید میتوانید این ماده را قبل از مصرف بتن به تراک میکسر اضافه فرمائید که در این صورت حتماً باید میزان مصرف ضد یخ را از آب مصرفی در بچینگ کاسته باشید ،تا میزان آب به سیمان طرح اختلاط تغییر ننماید.

میزان مصرف مواد افزودنی سوپر ژل بجز دمای محیط و عیار سیمان مصرفی به خصوصیات سیمان مصرفی وابستگی زیادی دارد ولی جهت یک راهنمائی ابتدائی در شروع تست های مربوطه می توان از جدول زیر کمک گرفته شود.

 

محدوده دما

میزان مصرف برحسب در صد وزن سیمان

 

عیار 300

عیار 350

عیار 400

 0 تا – 2

2 %

1.5 %

1 %

 2-  تا  5 -

2.5 %

2%

1.5 %

5 -  تا   10-

3.5 % الي %4

3 %

2.5 %

 

ب-  بعنوان ماده یخ زدا :

ب -1-  براي سطوح افقي و جاده ها : سوپر ژل  antifz – 1 را می توان بعنوان ماده یخ زدائی که هیچگونه عوارض جانبی در دراز مدت برای سطوح بتنی ندارد  برای یخ زدائی سطوح بتنی یخ زده تا دمای°C  8- مورد استفاده قرار داد برای این کار ماسه معمولی را می توان با این ژل به نسبت مساوی مخلوط نموده و روی سطوح بتنی یخ زده ریخت و پس از آن دوباره می توان یک لایه دیگر ماسه زبر روی سطوح بتنی پاشید .برحسب آزمایشات و تجربیات این ماده برای سطوح یخ زده °C 8- موثر واقع شده ولی برای سطوح یخ زده زیر °C 10-  مواد گروه Fab Deicing شرکت فابیر که بصورت پودری هستند تجویز می شوند.

ب-2- برای سطوح قائم و مورب و يا سطوح با پيچيدگي هاي هندسي: چون ژل ضديخ امكان چسبندگي به سطوح قائم را دارد مي توان سطوح بتني قائم را با اين ماده اندود كرد  بطور مثال براي جلوگيري از يخ زدگي يك اثر مهم هنري بتني مي توان قبل يا بعد از يخ بندان سطوح مذكور را با اين ماده آغشته نمود و مطمئن بود كه هيچگونه اثر منفي بر روي بتن مذكور از نظر دوام نخواهد داشت.

اگر ماده Super Gel antifz  به صورت خالص براي اندود كردن روي سطوح قائم استفاده شود قطعاً برودت بيشتر از°C 8   را نيز يخ زدائي خواهد نمود.


 
 
 
ورود به سايت ثبت نام کاربر