فابیر
fabir بتن - ملات - شات کریت
 
 
 
فارسی العربیه English Turkey
فابیر تولید کننده محصولات بتن  

Fab Antiorganism -3

Fab Antiorganism -3
Powerful disinfectant and preservative for concrete, masonry, mineral and Oilfield Water and Fluid Applications
ماده ضدعفونی کننده و نگهدارنده در صنایع بتن، ساختمان و نفت

 

شرح Fab Antiorganism-3 :
Fab Antiorganism -3 ماده ضد عفونی کننده و گندزدا با عملکرد وسیع می باشد.
کاربرد این محصول در صنعت مواد افزودنی بتن، مواد شیمیایی و معدنی ساختمانی و صنعت نفت است. استفاده از این محصول در صنعت نفت به عنوان بایوساید باعث جلوگیری از ایجاد بیو فیلم، سولفیت آهن و SRB می شود.
بسیاری از باکتریها می توانند تحت شرایط محیطی خاصی که در چاه های نفت و گاز، گل حفاری، سیال تزریقی چاه گاز به منظور سیلاب زنی، و در مراحل پایین دستی همچون خطوط انتقال و ذخیره سوخت وجود دارد، رشد و نمو نمایند.
رشد میکروب ها در این موارد می تواند منجر به مشکلات بی شماری از جمله خوردگی میکروبی (MIC-Microbiological Induced Corrosion) ، تشکیل پلاگینگ و ترش شدن چاه های نفت و گاز شود. که این مسائل به نوبه خود منجر به از دست رفتن محصول و آسیب رساندن به تجهیزات ذخیره و انتقال می شود.
ایجاد بیو فیلم و سولفیت آهن دو چالش متداول در هنگام کار با سیالات در صنعت نفت و حفاری هستند.
هر دو این پدیده ها می توانند باعث رسوب سیال و در نهایت منجر به وقوع پلاگینگ شود.
جلوگیری از ایجاد بیو فیلم بسیار آسانتر ازتخریب آن است. استفاده از Fab Antiorganism -3 در صنعت نفت باعث جلوگیری از ایجاد بیو فیلم می شود.

توضیحات Fab Antiorganism-3 :
گرید صنعتی

مشخصات فنی Fab Antiorganism-3 :
رنگ: مایع بی رنگ یا زرد کمرنگ
pH : 0/3-0/5
حلالیت: قابل انحلال در آب سرد، اتانول، بنزن، دی اتیل اترو دیگر حلال های آلی
وزن مخصوص: 085/1-125/1


موارد کاربرد Fab Antiorganism-3 :
• به عنوان ماده ضد قارچ، کپک و میکروب در مواد افزودنی بتن
• به عنوان ماده نگه دارنده در سوسپانسیون های مصرفی صنایع ساختمان
• محافظت از آب های تولیدی، مایعات و گل حفاری و مخازن گاز در برابر آلودگی های میکروبی برای افزایش بازدهی عملیات حفاری و سیلاب زنی.

مکانیسم عمل Fab Antiorganism-3 :
این محصول با پروتیئن ها وارد واکنش شده و در این واکنش گروه کربونیل این محصول با گروه آمین پروتیئن وارد واکنش می شود.
این محصول به وسیله غیر فعال کردن آمینواسیدهای دیواره سلول عمل کنترل میکروبی را انجام می دهد.

مزایا Fab Antiorganism-3 :
• استفاده از این ماده در مواد افزودنی بتن و سوسپانسیون های معدنی که قندها و ناخالصی ها موجبات رشد میکروارگانیسم ها را فراهم آورده اند، باعث توقف فعالیت های میکروارگانیسم ها می گردد.
• این محصول در برابر باکتری کاهنده سولفور که در دریا وجود دارند (SBR) عملکرد بسیار مناسبی داشته و به سرعت باعث از بین رفتن این میکروارگانیسم می شود.
• استفاده ترکیبی از این محصول به همراه دیگر بایوسایدها بلامانع است.
• سازگار با انواع مختلف مواد افزودنی، سورفکتانت ها، لخته سازها ومواد ضد خوردگی.
• نسبت به سختی و شوری آب مقاوم است.
• این بایوساید حائز ویژیگی های متمایزی از جمله راندمان بالا در مقابل باکتریها، عملکرد بسیار سریع و پروفایل زیست محیطی مطلوب می باشد.
• کاملاً محلول در آب و سایر حلال های قطبی.
• تا pH 7 پایدار است.
• این محصول تا 30 روز از تجمع باکتریها و میکروارگانیسمها جلوگیری می نماید.
• کشنده میکروارگانیسمهایی است همچون:
باکتری های گرم مثبت و گرم منفی
قارچ ها
ویروسها
مخمرها
جلبکها

مقدار و طریقه مصرف Fab Antiorganism-3 :
بر طبق آزمایشات مصرف 2/0% تا 5/0% از این محصول نسبت به وزن کل به عنوان ماده گندزدا، باعث توقف میکروارگانیسم های صنعتی شده است.
توصیه مهم قبل از مصرف:
هر گونه مصرف قبل از مقیاس صنعتی می بایست در مقیاس آزمایشگاهی و با در نظر گرفتن تمامی اندرکنش های مواد ضدعفونی کننده با ماشین آلات و پروسه تولید و . . . مورد بررسی قرار گیرد و پس از استفاده در اشل های کوچک صنعتی با پذیرش ریسک های احتمالی توسط مصرف کننده در مقیاس بزرگ مصرف گردد. فروشنده در این ارتباط هیچ گونه مسئولیتی را پذیرا نخواهد بود. ولی به عنوان توصیه برای مصرف، ابتدا مواد را در ظرفی غیر فلزی با آب رقیق نموده و سپس در سوسپانسیون های معدنی و صنایع معدنی و ساختمانی مصرف نمایید.
سیستم های آب خنک کننده گردشی و Air-Washer :
آلودگی میکروبی به دلیل ایجاد لجن در سیستم های انتقال حرارت و دیگر سطوح باعث کاهش شدید بازدهی می شود. در این حالت 25 ppm از این محصول پس از دو ساعت و 50 ppm از این محصول پس از 1 ساعت کنترل میکروبی کاملی انجام می دهد. حتماً باید در نظر داشت که از Fab Antiorganism -3 در سیستم های دارای تجهیزات mist-eliminating استفاده نمود. این بایوسید را باید در محلی همچون water sump نزدیک به لوله خروجی، که اختلاط در آن جا به سرعت و یکپارچه انجام می گیرد، به سیستم گردشی وارد نمود.
Fab Antiorganism -3را بایستی به صورت متناوب و یا slug dosing و یا به صورت پیوسته وارد سیستم نمود. سیستم های دارای لجن بایستی قبل از شروع عملیات کنترل میکروبی به خوبی تمیز شوند. افزودن ابتدایی 100 تا 600 ppm از این محصول در این حالت پیشنهاد می شود و اگر هم لازم شد blowdown را باید تا 24 ساعت قطع نمود. هنگامی که آلودگی کنترل شد، باید روزانه از 40 تا 600 ppm این محصول به صورت batch یا از 40 تا 200 ppm این محصول به صورت پیوسته استفاده نمود.
از این مقادیر به صورت معادل می توان برای دیگر سیستم های انتقال حرارت همچون evaporative condensers، hydrostatic sterilizers، retorts، pasteurisers و warmers استفاده نمود.


گل حفاری:
برای گل حفاری و دیگر سیالات که مشکوک به آلودگی هستند، بسته به شدت آلودگی باید از 50 تا 1000ppm از Fab Antiorganism -3 استفاده نمود.

چاه های تزریق:
برای چاه های تزریق مرتبط با مخازن گاز زیرزمینی باید از مقداری از Fab Antiorganism -3 استفاده نمود که هنگام انحلال با formation water محلولی با غلظت 500 تا 5000 ppm از این محصول حاصل شود. هر نوع top-up water باید با 200 تا 2000 ppm این محصول عمل آوری شود.

بسته بندی Fab Antiorganism-3 :
گالن 20 لیتری و بشکه 220 لیتری

طریقه نگهداری Fab Antiorganism-2 :
به دور از نور و در جای خنک و با تهویه مطلوب نگهداری شود.
از ورود هوا جلوگیری شود.

نکات ایمنی Fab Antiorganism-3 :
• تماس این محلول با چشم ها و تنفس آن خطرناک است و تماس آن با پوست بدن باعث ایجاد حساسیت می شود.
• تماس مایع یا اسپری آن باعث آسیب رساندن به بافت های مخاطی می شود.
• با مواد اکسیدکننده، مواد قلیایی شامل آمین ها، آمونیاک، هیدروکسیدآمونیوم، هیدروکسیدکلسیم، هیدروکسیدپتاسیم، هیدروکسید سدیم، با هیدرازین و پروتئین ها ترکیب می شود.
• در صورت تماس با پوست یا چشم، به مدت 15 دقیقه با آب شسته شود.
• اگر بلعیده شود خطرناک بوده و ممکن است منجر به مرگ شود.
• در هنگام کار با این ماده از عینک های مقاوم نسبت به پاشش مایعات دارای قاب کامل دورچشم (goggle)، لباس کار مقاوم نسبت به پاشش مایعات و مناسب آزمایشگاه و دستکش پلاستیکی استفاده شود.
• از تماس آن با هوا و گرمای پیش از اندازه جلوگیری به عمل آید.
• انتقال این محصول باید از طریق یک سیستم بسته صورت گیرد.
• از طریق پوست، تنفس و بلعیدن جذب می شود. خاصیت سرطان زائی ندارد، ولی در صورت بلعیدن یا تنفس شدید، قادر است به خون، کبد، بافت مخاطی، طحال، سیستم اعصاب مرکزیCNS ، سیستم دفع ادرار و کلیه ها آسیب جدی وارد کند.
قابلیت اشتعال Fab Antiorganism-2 :
• قابل اشتعال نیست اما در صورت تماس با حرارت به حدی که تجزیه شود تولید دود خفقان آور و بخارات سمی می کند.

بازگشت
 
 
 
ورود به سايت ثبت نام کاربر